برندها, سیمان شهرکرد

کارخانه سیمان شهرکرد

سیمان شهرکرد

تاریخچه کارخانه سیمان شهرکرد

کارخانه سیمان شهرکرد در قلب زاگرس مرکزی در استان چهار محال و بختیاری و در 35 کیلومتری شهرکرد در سال 1387 به بهره برداری رسید.
این واحد تولیدی با دسترسی به معادن بسیار غنی، شرایط منحصر بفردی را در بین تولید کنندگان داخلی به خود اختصاص داده .

این واحد با اتکاء به تجارب ارزشمند مدیران ، مهندسین و کارکنان و بکارگیری پیشرفته ترین تکنولوژی و ماشین آلات مدرن قادر به تولید انواع سیمانهای 425-1 ، 525-1 ، تیپ II و تیپ V با مقاومت های بسیار بالا ( مقاومتهای بالای 500 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع ) و با آلکالی پائین و  نزدیک به سیمانهای Low Alkali گردیده که این موضوع برای مشتریان خارجی قابل توجه بوده و تاثیر بسزائی در میزان صادرات شرکت داشته است .

از دیگر مزایای محصولات این شرکت می توان به یکنواختی و حداقل تغییرات و نوسانات در مشخصات فنی سیمانهای تولیدی نام برد که به مشتری اطمینان می بخشد همواره محصولی ممتاز دریافت خواهد نمود.

شرکت سیمان شهرکرد به رغم کوتاه بودن زمان راه اندازی ، موفق به کسب استانداردهای لازم برای محصولات خود گردیده و با عنایت به کیفیت ممتاز سیمانهای تولیدی در کانون توجه مشتریان خارجی، خصوصاً در عراق قرار گرفته و باعث شهرت نام تجاری این کارخانه در بین خیل کثیر سیمان های وارداتی آن کشور شده است. در حال حاضر محصولات تولیدی این شرکت با نام تجاری نخل در بسته بندیهای منحصر بفرد به کشور عراق صادر می شود.

محصولات شرکت سیمان شهرکرد :

شرکت سیمان شهر کرد تولید کننده و تامین کننده انواع محصولات مصالح ساختمانی نظیر انواع سیمانها با کیفیت بسیار بالا ( مقاومتهای بالای 500 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع ) و با آلکالی پائین و بسیار نزدیک به سیمانهای Low Alkali است. محصولات تولیدی این شرکت عبارتند از :

سیمان پرتلند – آهکی
سیمان کیسه ای تیپ 425-1 شهرکرد
سیمان تیپ 525-1
سیمان فله ای  تیپ 2 شهرکرد
سیمان تیپ 3
سیمان تیپ 5
سیمان پوزولانی ویژه
سیمان پرتلند ضد آب

 

صنایع سیمان شهرکرد

 

توضیحات تکمیلی کارخانه :

کارخانه سیمان شهرکرد پس از گذشت مدت کوتاهی از راه اندازی در سال 87 توانسته است با تولید محصولات با کیفیت ممتاز و راندمان تولید بالا جایگاه والایی در صنعت سیمان کشور کسب کند و با اتخاذ راهبرد ارتقاء مستمر کیفیت به یک نام تجاری (برند) معتبر در داخل و خارج از کشور تبدیل شود.

کیفیت بالای محصولات تولیدی موجب کاهش مصرف سیمان در سازه های بتنی و به همین نسبت موجب کاهش مصرف منابع و حامل های انرژی می شود ضمن آنکه سازه‌های پایداری ساخته می شود و صرفه اقتصادی برای مصرف کننده در بردارد.

این کارخانه موفق شده با یک کوره هفت نوع سیمان با مقاومت بالا تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کند که در نوع خود در کشور و حتی در دنیا بی نظیر است.

احداث و راه اندازی کارخانه در استان چهارمحال و بختیاری با اشتغال زایی مستقیم حدود 450 نفر و اشتغال زایی غیرمستقیم بیش از سه هزار نفر نقش مهمی در کاهش بیکاری منطقه ایفا کرده و در گردش اقتصادی استان سهم قابل توجهی دارد.

در خصوص مسائل زیست محیطی و آلاینده ها، در طراحی کارخانه انواع فیلترهای الکترواستاتیکی و کیسه ای در نظر گرفته و اجرا شده اند و با حساسیت و دقت کارکرد آنها تحت کنترل بوده و ورود آلاینده ها به محیط زیست همواره پایش می شود و اگر مشکلی پیش آید سریعا نسبت به رفع آن اقدام می شود.

وجود فیتلرهای مذکور علاوه بر اینکه از ورود آلاینده ها به محیط زیست جلوگیری می کند مانع از هدر رفت مواد اولیه و خوراک کوره شده و آن را به فرآیند تولید بازمی گرداند چراکه برای تولید مواد مزبور هزینه شده است

بر اساس الزامات قانونی در دوره های تعریف شده توسط آزمایشگاه های معتمد محیط زیست استان پایش و اندازه گیری فاکتورهای مشخص شده انجام و گزارش آن از سوی آزمایشگاه های مزبور مستقیما به اداره کل محیط زیست استان ارسال می شود. خوشبختانه طی هفت سال گذشته عدم انطباقی گزارش نشده است و اگر احیانا موردی بوده در اسرع وقت با انجام اقدامات اصلاحی مرتفع شده است.

بنابه حساسیت و اهمیتی که مدیریت شرکت برای مسائل زیست محیطی قائل است از شش سال قبل سیستم های یکپارچه مدیریت کیفیت IMS که ISO 14001 (زیست محیطی) OHSAS 18001  (ایمنی و بهداشت حرفه ای) بخش اصلی آن را تشکیل می دهد در سیمان شهرکرد استقرار یافته و هر سال توسط شرکت توف نورد آلمانی ارزیابی و گواهینامه آن تمدید شده است.

کارحانه سیمان شهرکرد

موقعیت جغرافیایی :

کارخـــانه در طبیعت زیبای زاگرس مرکزی احداث شده و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 2300 متــر میباشـــد که بلندترین کارخانه سیمان ایران میباشد .

راه های ارتباطی :

 آدرس دقیق: استان چهارمحال و بختیاری، بروجن-شهرکرد، شهرکرد – بروجن

 تلفن تماس: 03834264091

 وب‌سایت رسمی: shahrekordcement.com

 

موقعیت مکانی شرکت سیمان شهرکرد روی نقشه :

موقعیت مکانی شرکت سیمان شهرکرد روی نقشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *